PASOWANIE NA UCZNIA

8 listopada uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im Janusza Korczaka stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W tym dniu na uroczystym apelu pięknie ubrane maluchy zaprezentowały swoje wiadomości i umiejętności przed starszymi koleżankami i kolegami, pracownikami szkoły oraz rodzicami. Starsi  uczniowie sprawdzili wiedzę i przydatność pierwszaków do funkcjonowania w szkole zadając mnóstwo trudnych pytań. Egzamin został zdany świetnie, nasze maluchy wiedzą już, jak być wzorowym pierwszakiem. Złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, następnie Pani dyrektor pasowała każdego ucznia specjalnym ołówkiem. Tradycją naszej szkoły stało się składanie życzeń i  obdarowywanie pierwszaków w dniu ich święta upominkami od przedszkolaków i starszych dzieci z klas drugiej i trzeciej. Aż rąk brakowało od upominków! Za co serdecznie dziękujemy. Po uroczystości pierwszaki wraz z rodzicami udali się na poczęstunek przygotowany przez niezastąpione mamy i tam także otrzymali prezenty w postaci pięknych książek. Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia zostaną w pamięci, a nasze pierwszaki będą dążyły do sławy jako dobrzy ludzie, tak jak nasz patron.

Renata Szydłowska

PNU