ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Niecodzienne wydanie „Panoramy” na uroczystym apelu 7 listopada 2013 r. poprowadziła uczennica klasy IV, Nicole Tatarowicz. Prezenterka w telegraficznym skrócie przedstawiła historię odzyskania niepodległości. Reporter Jakub Znaniecki pytał przechodniów – Dlaczego 11 listopada jest świętem wszystkich Polaków? Julia Brączkowska przygotowała materiał o tym, jak rodacy będą świętować rocznicę. Z kolei Łukasz Czubkowski relacjonował na żywo przebieg uroczystości w Szkole Podstawowej w Krąplewicach. „Panoramę” uświetnił pokaz slajdów przedstawiający drogę Polaków do wolności, recytacje wierszy i pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołu wokalnego.

Mirosława Smoczyk

DN