KRYMINALISTYKA DLA KAŻDEGO

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krąplewicach 30 października 2013r. w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności "PROJEKTOR - wolontariat studencki" odbyły się zajęcia z kryminalistyki. Zajęcia przeprowadzili studenci – wolontariusze. Projekt edukacyjny miał na celu zapoznanie uczniów klasy II i III z metodami pracy policjantów i detektywów na miejscu zbrodni. Wolontariusze pokazali narzędzia jakimi posługują się policjanci dokonujący oględzin miejsca zbrodni. Następnie wspólnie z dziećmi zdejmowali i pobierali odciski palców. Pokazali także i wyjaśnili w jaki sposób funkcjonuje ludzki organizm. Na zakończenie i podsumowanie zajęć studenci przeprowadzili gry i zabawy integracyjne. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały, ponieważ były przeprowadzone w ciekawy sposób, zachęcały do działania i integrowały całą grupę.Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wioletta Gaca

KDK