POBIJMY RAZEM REKORD UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY!!!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł także do naszej szkoły.  Dzięki nauczycielom i Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy.

Razem z WOŚP ustanowiliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą ilość osób. We wszystkich szkołach podstawowych, w tym samym momencie (16 października o godz. 12:00) odbyły się zajęcia z dziećmi z zakresu pierwszej pomocy, a dokładnie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dokładnie o 12:00 dzieci z klasy 2 wraz z wychowawcą przystąpiły do uciskania i prowadzenia wdechów na fantomach, które otrzymaliśmy od Fundacji. Robiliśmy to nieprzerwanie przez 30 minut. Otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP stosowny certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu. Nasza szkoła aktywnie włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wioletta Gaca

rup