WIZYTA FUNKCJONARIUSZY W KLASIE PIERWSZEJ

29 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu odwiedzili uczniów klasy pierwszej. Podczas wizyty pani przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się

po drogach oraz przechodzenia przez jezdnię. Omówiła ważną rolę służb ratunkowych,  podając przy tym numery alarmowe oraz zasadność i rozwagę w ich stosowaniu. Pani policjantka radziła również,  jak należy postępować w kontaktach z nieznajomymi oraz  przedstawiła sposób postępowania w przypadku kontaktu z agresywnym psem.

Uczniowie bardzo uważnie słuchali i chętnie odpowiadali na pytania. Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali upominek w postaci elementów odblaskowych. Zobowiązali się, że będą ich używać tak, by spełniały swoją funkcję.

Agnieszka Macura