WYCIECZKA DO LASKOWIC POMORSKICH

23 września 2014r. wybraliśmy się z klasą III na wycieczkę do Laskowic Pomorskich. Najpierw nasze kroki skierowaliśmy na pocztę. Tam czekała na nas pani, która

jest urzędnikiem pocztowym i tam pracuje. Dzięki jej uprzejmości zobaczyliśmy wzory prawidłowego adresowania kartek i listów, stanowisko segregowania listów oraz jak pakuje się listy w specjalne worki. Obejrzeliśmy różne rodzaje znaczków, kopert i paczek. A także mieliśmy okazję zobaczyć, w jaki sposób obsługuje się klientkę, która chce wysłać list. Dzieci otrzymały od naszej pani - przewodnik kartki pocztowe i zakładki. Na koniec pani pokazała nam skrzynkę pocztową, z której codziennie wyjmuje listy. Z poczty powędrowaliśmy do cukierni. Tam powitał nas pan cukiernik, poczęstował ciastkami i zaprosił do zwiedzania. W cukierni "Elwa" zobaczyliśmy wielkie misy i roboty, które kręciły ciasto oraz piece, w których piekły się pyszne ciasteczka. Dowiedzieliśmy się z jakiej mąki piecze się ciasta i jak stroi się torty. Wszędzie unosił się zapach pieczonych ciast. Pan cukiernik w trakcie zwiedzania opowiedział nam o swojej pracy. Niektóre dzieci stwierdziły, że też chciałyby w przyszłości zostać cukiernikami. Na koniec zostaliśmy znowu poczęstowani ciasteczkami. Po wyjściu z cukierni poszliśmy przyjrzeć się z bliska stacji PKP. Może kiedyś przejedziemy się pociągiem? Dzieciom z klasy III wycieczka bardzo się podobała. Dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece podczas wycieczki.

Wioletta Gaca