DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA U „PSZCZÓŁEK”

Poniedziałkowy poranek zaczął się zwyczajnie od czynności samoobsługowych w szatni. Nikt nie spodziewał się, że za drzwiami naszej sali czeka na wszystkich niespodzianka. Oczom dzieci ukazała się paczka z balonami przypominająca prezent. Ale dla kogo? Z jakiej okazji? – padały pytania. Postanowiliśmy zobaczyć co kryje w środku podarunek. Z listu, który tam był dowiedzieliśmy się, że 20 września obchodzimy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA i stąd ta niespodzianka. Oprócz listu znaleźliśmy tam kolorową kredę, dzięki której mogliśmy dać upust naszym plastycznym zdolnościom. Gazety, balony posłużyły nam do zabaw muzyczno-ruchowych: „Taniec na gazecie”, „Taniec z balonikiem”. Piłeczki/szarfy/worki/łyżki wykorzystaliśmy podczas zawodów sportowych. Dzięki żółtej farbie wykonaliśmy plakat pt. „Słoneczny Dzień Przedszkolaka”, a bańki mydlane przeniosły nas na chwilę w tęczowy świat. Każda „Pszczółka” otrzymała order, który dumnie nosiła. Jeśli ktoś myślał, że to koniec niespodzianek, to niestety się pomylił, ponieważ tuż po obiedzie czekała na wszystkich przedszkolaków jeszcze jedna, najsłodsza niespodzianka – tort!!! Było miło, aktywnie i słodko, tak zapamiętamy ten dzień.

Jeszcze raz wszystkim Przedszkolakom życzymy, aby codziennie spotykało Was coś miłego i dobrego, uśmiechu od uch do ucha, nieustannego odkrywania piękna i wspaniałości świata, rozwijania swoich licznych talentów oraz radosnego i twórczego pobytu w przedszkolu.

Joanna Kulikowska