Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Młodsza grupa przedszkolaków ,,Biedronki” bierze udział w międzynarodowym projekcie ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury", organizowanym przez Misiową Mamę - Annę Konefał, czasopismo Bliżej Przedszkola oraz Wydawnictwo MAC Edukacja. Naszym pierwszym zadaniem było wybranie imienia dla naszego misia. Padały różne pomysły, jednak dzieci w efekcie końcowym zadecydowały: ,,Niech będzie Tuktuk!" ... i tak też zostało. Miś Tuktuk zaczął wędrówkę po domach dzieci, w końcu to jego zadanie w projekcie. Gdy Tuktuk odwiedza przedszkolaki to czyta wraz z nimi i ich rodzicami wybraną bajkę. Do projektu włączają się również rodzice, którzy wraz z dzieckiem po przeczytaniu utworu mają za zadanie zilustrować poznaną treść w ,,Dzienniczku Podróży" misia. To naprawdę świetna zabawa! A przedszkolaki codziennie czekają na losowanie. Może to dziś przypadnie ich kolej na wizytę Tuktuka w domu.