BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zasoby, inspiruje i koordynuje działania w zakresie  upowszchniania czytelnictwa i przygotowania do korzystania z informacji w szkole.

Zadania bibliotekarza:

1. Gromadzenie, ewidencjonowanie, opracowanie, selekcjonowanie i konserwowanie księgozbioru.
  2. Udostępnianie księgozbioru i organizowanie warsztatu informacyjnego biblioteki.
  3. Prowadzenie zajęć dla uczniówz przysposobienia czytelniczego i informacyjnego.
  4. Wspomaganie nauczycieli przedmiotów w pracy dydaktycznej przez dostarczanie właściwej lektury i innych środków dydaktycznych.
  5. Współpraca z wychowawcami, inicjowanie i prowadzenie działań służących popularyzacji czytelnictwa oraz wyrabianiu nawyków korzystania z książki i innych nośników informacji.

Biblioteka oferuje:

- wypożyczanie książek do domu,

- korzystanie z księgozbioru podręcznego w czytelni,

- czytanie czasopism dziecięcych i książek,

- słuchanie czytanych utworów literackich,

- rozmowy na temat przeczytanych książek,

- korzystanie z komputerów, Internetu,

- pomoc w odrabianiu lekcji,

- uzupełnianie braków w wiadomościach,

- wykonywanie prac plastycznych, nauka origami,

- rozwijanie swoich zainteresowań.

Z zasobów biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie.

Serdecznie zapraszam dzieci z klasy 0 i I z rodzicami do wypożyczania książek.

Mirosława Smoczyk