Dzień Ziemi

"Ziemia opiekuje się nami, więc i my zaopiekujmy się Ziemią... Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu"

W tym roku przez 2 dni świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.
22 kwietnia gościliśmy edukatorkę leśną z Nadleśnictwa Dąbrowa- panią Monikę Kwaśniewską, która przybliżyła nam problem śmiecenia w lasach. Zachęciła nas także do udziału w akcji #Zabierz5zLasu ,do której chętnie się przyłączymy (szczegóły wkrótce).
We wtorek uczniowie wszystkich klas zmagali się z testem: "Swoją planetę znam i o jej dobro zawsze dbam". Zwycięzcy zostaną wyłonieni jutro.
Następnie zatańczyliśmy z młodszymi dziećmi układ animacyjny do utworu "Moja planeta".
Każdego dnia mamy możliwość bratać się z naturą, dbać o nią i poczuć z nią jedność. Przyczyniajmy się do poprawy kondycji naszej planety codziennie ,a będzie żyło nam się dużo lepiej.

Jolanta Dolewska