"W NASZYM PRZEDSZKOLU" - BIEDRONKI

Drodzy Rodzice „Biedronek”!

Przedszkole jest bardzo ważnym miejscem w życiu każdego dziecka, dlatego istotne jest, aby maluchy znały rozkład i przeznaczenie pomieszczeń w budynku oraz pracujących w przedszkolu dorosłych. Poczucie przynależności do grupy daje poczucie bezpieczeństwa, a nawiązanie pozytywnych relacji z rówieśnikami sprzyja zarówno wesołej zabawie, jak i nauce. Postrzeganie siebie jako ważnego członka społeczności przedszkolnej daje fundament rozwoju społecznego.

W minionym tygodniu przypomnieliśmy sobie, kto pracuje w naszej szkole: odwiedziliśmy gabinet pani dyrektor, sekretariat, stołówkę, bibliotekę, zajrzeliśmy też do sali „Pszczółek”. Ze wszystkimi uprzejmie się witaliśmy. Poznaliśmy obowiązki osób pracujących w szkole i przypomnieliśmy sobie imiona opiekujących się nami dorosłych. W czwartek obchodziliśmy Dzień Kropki (relacja w osobnym poście).

Pamiętamy już imiona kolegów z grupy, bawimy się razem podczas zajęć dowolnych rano i po południu. Współpracujemy podczas zajęć dydaktycznych i zadań w grupach, zwracamy uwagę na bezpieczeństwo własne i kolegów podczas aktywności ruchowych. Zwracamy uwagę na zachowanie higieny osobistej. Nie zapominamy o myciu rąk przed posiłkami. Dzięki zabawie badawczej z pieprzem wiemy, że mydło jest potrzebne do pozbycia się brudu.

„Pobawmy się razem” – nasze propozycje spędzenia czasu z dzieckiem w domu:

1. „W naszym przedszkolu”. Rozmowy na temat ważnych dla dziecka wydarzeń w przedszkolu.
  2. „Mowa robota”. Dzielenie wyrazów na sylaby.
  3. „Ciekawe zabawki”. Za pomocą dotyku dziecko próbuje rozpoznać znane mu przedmioty.

Anna Makar