Dzień Kropki u „Pszczółek”

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Cały czwartkowy dzień był wypełniony kolorowymi kropkami. Najpierw szukaliśmy papierowych kropek, które ukryły się w naszej sali. Następnie za pomocą słomki i zasysanego powietrza przekładaliśmy małe kropeczki z jednego talerzyka na drugi.

Na zajęciach poznaliśmy także genezę tego święta. Dzieci uważnie obejrzały króciutki filmik, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności.

Tego dnia również wykonaliśmy następujące prace: łączyliśmy kropeczki, wyklejaliśmy plasteliną kropeczki na szablonach, stworzyliśmy pracę plastyczną palcami – „Dmuchawce”. Nie zabrakło również zabaw tanecznych, zagadek oraz śpiewania.

Było kolorowo, radośnie i „kropkowo”!!!

Joanna Kulikowska