"POMOCNA DŁOŃ" - BIEDRONKI

Drodzy Rodzice „Biedronek”!

Tematem omawianym w minionym tygodniu było szeroko pojęte bezpieczeństwo oraz odwaga. Dlatego we wtorek dzieci wysłuchały opowiadania autorstwa M. Szeląg „O nieśmiałym strusiątku, które nie schowało głowy w piasek”, dzięki któremu przypomniały sobie czym jest właściwie „odwaga” i wspólnie zastanawiały się, co oznacza zwrot „chować głowę w pasek”. Na zakończenie zajęć wykonały „order odwagi”.

Ważną częścią zajęć związanych z bezpieczeństwem było zapoznanie dzieci z rolą numeru alarmowego „112” – dzieci mogły poznać i utrwalić jego wygląd, a także podczas wielu zabaw przećwiczyć, jak się go używa w sytuacji zagrożenia życia.

Drodzy Rodzice, pobawcie się z Waszymi pociechami w domu i sami sprawdźcie jakich macie dzielnych: STRAŻAKÓW, LEKARZY i POLICJANTÓW. My już to wiemy… :)

A w następnym tygodniu zaprosimy do przedszkola jesień...

Anna Makar