DZIEŃ KROPKI U "BIEDRONEK"

15 września 2020 roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu, odwagi w pokonywaniu trudności oraz świetnej zabawy. „Biedronki” rozpoczęły obchody Dnia Kropki od poznania zekranizowanych losów bohaterki książki „The Dot” Petera H. Reynoldsa – Vashti. Ta animowana bajka uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nich ma jakieś ukryte talenty, które drzemią gdzieś głęboko i czekają na ich odkrycie. W tym dniu nie zabrakło zabaw przełamujących nieśmiałość, wzmacniania wiary we własne siły i zadań, które pokazywały, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia. Wszystkim działaniom przyświecała oczywiście kropka. Dzieci odkrywały swoje talenty tworząc własne dzieła sztuki, było mnóstwo gier i zabaw z kropką w roli głównej. Powstała też „kropkowa” fotobudka, w której dzieci robiły sobie zdjęcia w kapeluszach, wąsach, ustach i muszkach w kropki. Warto również wspomnieć, iż zarówno przedszkolaki, jaki i Panie miały na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. Za nami dzień pełen „kropkowych” wrażeń i uśmiechu!

Anna Makar