MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI u „Pszczółek”

15 września obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI z tej okazji dzieci z grupy „Pszczółek” uczestniczyły w kreatywnych zajęciach, gdzie tematem przewodnim była „kropka”.

Poranek rozpoczęliśmy od zabaw ruchowych. Szukaliśmy czarnych kropek ukrytych w zakamarkach naszej sali, następnie losowaliśmy kotyliony i w rytm skocznej muzyki szukaliśmy swojej pary. Na potrzeby dzisiejszego dnia zmodyfikowaliśmy dobrze nam znaną zabawę w „gorącego kartofelka” na „gorącą kropkę”, która „parzyła” wszystkich uczestników zabawy. Tuż przed śniadaniem zasiedliśmy do ławek, aby wykonać zadanie polegające na połączeniu kropeczek i pokolorowaniu zwierzątka, które nam wyszło.

Miłym oraz zabawnym akcentem dzisiejszego dnia był pokaz mody „kropeczkowej” oraz fotobudka, w której zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Sowa w kolorowe kropeczki”. Efekty naszej pracy powiesiliśmy na tablicy.

Każdy uczestnik dzisiejszych zajęć otrzymał dyplom upamiętniający ten „kropeczkowy” dzień.

Joanna Kulikowska