"SZKOŁA NA WIDELCU"

26 września rozpoczęliśmy po raz drugi program Szkoły na Widelcu dla klas I - III tym razem pod hasłem DOBRZE JEMY W SZKOLE I W DOMU. Na zajęcia przybyło 12 uczniów, którzy dzielnie kroili, mieszali, drążyli, tarli... oraz p. R. Szydłowska i p. A. Macura, które były wsparciem i pomocą dla dzieci. Wszyscy pracowali ile mieli sił w małych rączkach. Tematem przewodnim był ZIEMNIAK, który jest wartościowym i odżywczym ziemniakiem. Zrobiliśmy dwie potrawy: sałatkę ziemniaczaną z ogórkiem kiszonym i ziemniaki faszerowane kiełbaską lub pieczarkami. Wszystkim, jak widać na zdjęciach smakowało to co wspólnie zrobiliśmy. Na dzisiejszych zajęciach nie tylko uczyliśmy się jak robić potrawy z ziemniaków, ale także jak zachować się kulturalnie przy stole. Zapraszamy już teraz na kolejne spotkanie edukacyjno - kulinarne.

Wioletta Gaca